مشتق گیری از نمودار در نرم افزار متلب

مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب – 1

در این ویدئوی قسمت اول از نحوه ی مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب (Matlab) رو آموزش می دم. توی این ویدئو با تئوری کار آشنا می شید و نحوه ی ورود داده ها از نرم اکسل (Excel) به نرم افزار متلب (Matlab) آشنا می شید که این کار توسط دستور xlsread انجام میشه.

با مشتق گیری از نمودار در اصل شیب نمودار یا منحنی رو بدست میاریم. نموداری که ما در اینجا مشتق گیری کردیم یک هیسترزیس لوپ (Hysteresis loop) هست. وقتی یک حلقه (Loop) داریم در اصل بیش از یک نمودار داریم پس در اینحا پس از مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب دو نمودار بدست میاد. اگر متوجه منظورم نشدید، توی فیلم توضیحات کامل رو دادم.

در اینجا ما یک سری نقاط x و y داریم و معادله یا فرمولی نداریم که از آن مشتق بگیریم. در اصل عملیات مشتق گیری رو با چهار عمل اصلی روی نقاط نمودار انجام می دیم.

مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب
مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب

مدت زمان فیلم آموزشی مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب 9 دقیقه است. ویدئوی دوم مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب رو می تونید در اینجا مشاهده کنید. البته این ویدئو رو با نام محاسبه شیب نمودار در نرم افزار متلب -2 توی یونیکا قرار دادم. علت اینجوری اسم گذاشتن روی مطالب سایت بخاطر موتور های جستوجو هست، هدف اینه که توی موتورهای جستجو ما رو راحت تر پیدا کنید.

مشاهده آموزش مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب

 

کلمات کلیدی:

مشتق گیری از نمودار در متلب, مشتق گیری از منحنی با نرم افزار متلب, محاسبه شیب نمودار با نرم افزار متلب، محاسبه شیب منحنی با matlab, مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب

محمد زندی

محمد علی زندی هستم، دانش آموخته در رشته مهندسی مواد. اطلاعات کمی دارم ولی تا اونجایی که زمان بهم اجازه بده، دانسته هام رو اینجا میذارم. امیدوارم یونیکا رو خونه ی خودتون بدونید و از بودن در این خونه لذت ببرید.


مقاله‌های من (80)محصولات من (10)

2 نظر برای مشتق گیری از نمودار با نرم افزار متلب – 1 ثبت شده

  1. سلام آقای زندی. بابت فیلم هاتون ممنون خیلی مفید هستن و خیلی بهم کمک کردن.
    من کسی رو میشناسم که یه نرم افزار بلده و به هیچ کس یاد نمیده چون میگه اگه بهش یاد بدم اون میشه رقیب من تو بازار کار!! از این که سخاوتمندانه اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران قرار میدید ممنونم و امیدوارم این بخششتون باعث سعادت دنیا و آخرتتون بشه :)

دیدگاهتان را بنویسید

پر کردن تمام موارد زیر الزامیست